penetrační zkoušky whalespray, chemie pro svařování, nedestruktivní zkoušky, artweld

Penetrační zkoušky

Prostředky pro penetrační zkoušky

Chemické prostředky pro penetrační či nedestruktivní zkoušky (NDT) se využívají při zjišťování trhlin v materiálech, odlitcích a svarech. Jedná se o jednoduchou a přitom vysoce spolehlivou metodu. Zkouška se provádí ve 3 krocích se 3 různými prostředky:

  1. Crack 1 – červený penetrační sprej
  2. Crack 2 – bílý indikační sprej
  3. Crack 3 – odmašťovač a odstraňovač penetrantu.

Nedestruktivní penetrační zkoušky svarů – postup

  1. Místo, kde bude provedena zkouška je nutné nejprve důkladně očistit a odmastit. Povrch musí být zbaven oleje, barvy, oxidace atd.
  2. Naneste červený penetrační sprej WhaleSpray Crack 1 a nechte jej působit 10-20 minut.
  3. Odstraňte přebytečný penetrant z povchu (např. suchým hadříkem).
  4. Naneste tenkou vrstvu indikačního spreje WhaleSpray Crack 2, který velmi rychle zasychá a odhaluje případné praskliny, netěsnosti a póry, které jsou na povchu vidět jako červené čárky a body.
  5. Na zbytky penetrantu a indikačního spreje po zkoušce použijte odmašťovač a odstraňovač penetrantu WhaleSpray Crack 3.

Potřebujete prosvést expertní penetrační zkoušky svarů?

Provedení důkladné zkoušky a její analýza vyžaduje kromě vhodného vybavení také zkušenosti a detailní znalosti faktorů, které ovlivňují výsledky svařování. Pokud máte zájem o expertně provedené penetrační zkoušky, doporučujeme kontaktovat odborníky ze Svářečské školy Artweld. která má tyto služby také v nabídce. Svářečská škola Artweld používá prostředky Whalespray v plné škále a může o nich také podat podrobné reference.

Kde koupit prostředky WhaleSpray?

Prostředky WhaleSpray pro nedestruktivní zkoušky najdete v síti prodejen svářečské techniky Artweld, kde se Vám dostatatne také odborného poradenství.

Tyto produkty jsou k dispozici také online – prostřednictvím e-shopu Artweld.

WS 1820 S – Crack 1, penetrační sprej červený

Určený speciálně pro vizuální zkoušku povrchových vad (NDT). Kontrola svarů, odlitků a obráběných dílů. Omyvatelný vodou a rozpouštědlem. Excelentní vzlínavost.

WS 1821 S – Crack 2, bílý indikační sprej

Určený speciálně pro vizuální zkoušku povrchových vad (NDT). Kontrola svarů a odlitků obráběných dílů. Omyvatelný vodou a rozpouštědlem. Speciální složení zaručující rychlé schnutí a ukazuje nedostatky na povrchu zkoušeného materiálu. Nutné používat v kombinaci s Crack 1.

WS 3050 S – Crack 3, odstraňovač penetrantu

Vysoká schopnost čištění a schnutí. Bez usazenin, skvrn a koroze.

Veškerou dokumentaci k výše uvedeným produktům (technické a bezpečnostní listy) najdete na e-shopu dodavatele produktů Whalespray – společnosti Artweld s.r.o.